Najpopularniejsze termy w Polsce

Najpopularniejsze termy w Polsce
bollly
Podróże
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny termalne to świetna rozrywka i sprawdzony sposób na relaks w okresie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, dokąd warto się udać!

Chochołowskie Termy 

Jednym z najpopularniejszych regionów, w których można korzystać z wielu basenów termalnych, są polskie góry. To właśnie u podnóża Tatr można znaleźć najciekawsze termy. Najbardziej rozbudowanym kompleksem są Chochołowskie Termy zlokalizowane około 15 kilometrów od centrum Zakopanego. Woda znajdująca się w basenach wydobywana jest z głębokości 3600 metrów. Na terenie obiektu znajduje się ponad 30 basenów o różnej głębokości, wielkości i przeznaczeniu. Kompleks obejmuje baseny kryte, zewnętrzne, z wodą solankową oraz osiem basenów whirlpool. Do dyspozycji gości pozostają także rozmaite atrakcje, takie jak zjeżdżalnie, strefa surowej wody, rwące rzeki, sauny, strefa dla dzieci czy spa. Cena normalnego biletu całodniowego na kompleks basenów oraz saunarium wynosi około 120 złotych. 

Termy Uniejów

Położone w województwie łódzkim baseny termalne w Uniejowie są jednymi z wyjątkowych obiektów tego typu w Polsce. Do zasilania zbiorników wodnych wykorzystywane są rzadko spotykane źródła solankowe wydobywane z trzech odwiertów na głębokości około 2000 metrów. Woda solankowa znajdująca się w basenach termalnych Uniejów ma wiele leczniczych właściwości, szczególnie dla osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych czy problemami reumatoidalnymi. Goście mogą korzystać z trzech dużych basenów krytych i zewnętrznych, kompleksu saun, hydromasaży, balii z czekoladą czy komory śnieżnej. Termy Uniejów w 2012 roku zostały wyróżnione w plebiscycie podróżniczego magazynu „National Geographic Traveler” jako jedne z 7 Nowych Cudów Polski.

Termy Maltańskie 

Przez wiele lat największy polski aquapark w kraju. Kompleks znajdujący się na Malcie w Poznaniu łączy w sobie części rekreacyjną oraz sportową. Do dyspozycji gości pozostaje basen olimpijski oraz basen do skoków. W części rekreacyjnej znajduje się woda solankowa wydobywana z głębokości około 1300 metrów. Znajdują się tam dwa baseny termalne, basen z falami, liczne zjeżdżalnie, jacuzzi, łaźnie (między innymi kwiatowa) oraz kilka rodzajów saun, w tym fińska, parowa i kelo. 

Termy Bukovina 

Ostatnią propozycją na liście najciekawszych basenów termalnych w Polsce są popularne termy Bukovina. Kompleks dwunastu basenów termalnych z temperaturą wody od 28℃ do nawet 36℃ ułożonych w malowniczym krajobrazie gór i podhalańskich lasów to tylko jedna z atrakcji, która czeka na gości. Do dyspozycji pozostają także zjeżdżalnie, sauny wewnętrzne i zewnętrzne, tężnie solankowe, strefa zabaw dla dzieci, restauracja, spa czy łaźnie parowe. Całodniowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 99 złotych. W ofercie term są także specjalne bilety rodzinne czy pakiety VIP.

Zdjęcie główne: Etienne Girardet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*