Nadeszła kolejna zimowa moda. Cała Polska jeździ na „biegówkach”!

Nadeszła kolejna zimowa moda. Cała Polska jeździ na „biegówkach”!
bollly
Moda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przedłużająca się pandemia zmusiła Polaków do poszukiwania nowych, alternatywnych rozwiązań, jeśli chodzi o organizowanie sobie wolnego czasu. W ten sposób prawdziwymi hitami tej zimy wśród miłośników aktywności fizycznej stało się morsowanie czy ekstremalne zjazdy na jabłuszku. Aktualnie jesteśmy świadkami kolejnej mody – tym razem pasjonaci sportów zimowych z całego kraju upodobali sobie narty biegowe. Zainteresowanie jest tak ogromne, że w wypożyczalniach zaczyna już brakować sprzętu!

Tegoroczna zima zdecydowanie sprzyja białemu szaleństwu, a w związku z długo zamkniętymi stokami coraz częściej zaczęliśmy sięgać po nieco zapomniane „biegówki”. To doskonała forma treningu nie tylko dla zapalonych narciarzy, wszak stanowi ona jednocześnie naturalny zastrzyk dopaminy. Gdy dodamy do tego satysfakcję, o której tak chętnie opowiadają sympatycy biegania na nartach, a także stosunkowo niskie koszty takiej aktywności (niezbędny sprzęt wypożyczymy już za ok. 20 zł/h), nie może dziwić fakt, że po morsowaniu to właśnie biegówki stały się naszym następnym „sportem narodowym”.

Zapoczątkowany na przełomie grudnia i stycznia trend odczuły przede wszystkim sklepy oraz wypożyczalnie z nartami biegowymi. W najbardziej rozchwytywanych punktach ich sprzedaż względem ubiegłych lat wzrosła nawet kilkakrotnie! Takiego zainteresowania tym sportem nie odnotowano w kraju nad Wisłą od wielu lat. Właściciele oraz pracownicy specjalistycznych sklepów przyznają, że dynamicznie rozwijająca się sytuacja już teraz nie należy do najłatwiejszych, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek manii, która przed około miesiącem opanowała niemal całą Europę.

Klienci często dziwią się, że nie mamy już nart biegowych. Zostałem zapytany przez portal NaTemat jak wygląda polski…

Opublikowany przez Narty Biegowe Biegówki- lepsza strona zimy Czwartek, 18 lutego 2021

Biegówki dają dwie możliwości treningu. Niektórzy preferują poruszanie się dostojnym, klasycznym ruchem, przypominającym nieco spacer, natomiast inni wybierają znacznie bardziej dynamiczną jazdę, zbliżoną do tej na łyżwach czy rolkach. Sportowcom-amatorom z pewnością zaimponuje fakt, że podczas każdej z tych aktywności angażujemy nawet do 85% wszystkich mięśni. A co istotne, w porównaniu do coraz bardziej wyszydzanego morsowania, biegówki cieszą się powszechną akceptacją.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*