Jak dopasować zapach perfum do swojego charakteru?

Jak dopasować zapach perfum do swojego charakteru?
bollly
Moda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas jest inną osobowością. Mówi się, że „ilu ludzi, tyle charakterów”. Prawda jest taka, że każdy z nas jest indywidualną jednostką, która musi wyrażać swoje odmienne od innych „ja” między innymi poprzez swój wizerunek. Na nasz wizerunek nie składają się wbrew pozorom tylko nienaganny strój, eleganckie buty i perfekcyjny makijaż, dopełnieniem naszego stylu zawsze jest zapach naszych perfum. W niniejszym artykule odpowiemy jak dopasować zapach perfum do swojego charakteru?

Dla kogo intensywne zapachy, a dla kogo łagodne?

Jak wiadomo każdy z nas ma inny charakter, dlatego nie wszystkie zapachy perfum do nas pasują. Jedne są intensywne, inne natomiast łagodne. Jeśli jesteśmy osobą o spokojnym usposobieniu charakterologicznym trudno, abyśmy wybrali zapach wyzywający, który po naszym wejściu do pomieszczenia tak mocno da znać otoczeniu, że poczują dosłownie oni naszą obecność wśród nich. Osoby o delikatnej i subtelnej naturze właśnie takich zapachów perfum powinny unikać, ciężka i wyzywająca woń nawet nie będzie współgrać z naszym ubraniem, ogólnie stylem. To bardzo istotne, aby zapach korespondował z naszym strojem. Kiedy lubimy zwiewne, romantyczne z motywem kwiatowym sukienki, świetnie pasował będzie do tego lekki, owocowy zapach, który podkreśli naszą kobiecość i sprawi, że poczujemy się jeszcze piękniejsze. Natomiast, jeśli nasz styl życia sprowadza się głównie do pracy przez co najczęściej ubrane jesteśmy formalnie, wtedy warto podkreślić nasze atuty zapachem wyrafinowanym, bazującym na nieco bardziej wyrazistej nucie zapachowej. Nasz charakter odzwierciedla się w zapachu, jeśli jesteśmy bardzo pewnymi siebie osobami i pragniemy zaznaczać swoją obecność możemy wybrać intensywniejszy zapach perfum, ale tak jak wcześniej wspomniałam mocne i charakterystyczne zapachy są tylko dla osób o silnej osobowości, osoby z wrażliwą naturą lepiej czują się używając delikatnych nut zapachowych, kwiatowych tudzież owocowych.

Czy tylko nasz charakter bierzemy pod uwagę kupując perfumy? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy dobrze zapachu perfum?

Nie tylko charakter jest istotny kiedy wybieramy nasz perfum, ważna jest też pora roku oraz sytuacja w jakiej chcemy użyć perfum. Warto kierować się zasadą, że na letnie, gorące dni bardziej sprawdzają się lekkie zapachy, nieduszące, ponieważ w trakcie upału przyjemniej jest nam czuć woń subtelnej owocowej czy też kwiatowej nuty zapachowej. Na zimę możemy wybierać nieco intensywniejsze zapachy. Poza charakterem i porą roku, również powinniśmy brać pod uwagę sytuację w jakiej będziemy pachnieć konkretnym zapachem perfum. Nie zawsze zapach z randki słodki, romantyczny i zwiewny będzie pasował do biznesowego spotkania, gdzie mamy wyrazić również zapachem swoją dominację i pewność siebie w negocjacjach biznesowych. Równie niestosowne byłoby używanie bardzo intensywnych perfum na pogrzeb co na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Nasz zapach wyraża to kim jesteśmy, odzwierciedla nasz charakter, a przede wszystkim to czy jesteśmy na tyle taktowni, aby i z zapachem perfum nie przesadzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*